Kontakt

 

Gminne Przedszkole w Mokobodach
ul. Wiatraczna 11
08-124 Mokobody
tel.:256411343 fax:256411314
przedszkole@mokobody.pl

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 
Ulti Clocks content
Start Aktualności
Aktualności


Jarmark w Mokobodach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Dudek   
czwartek, 18 października 2018 21:20

17 października, przy wyjątkowo pięknej pogodzie, dzieci ze wszystkich grup wybrały się na jarmark, który w Mokobodach ma już wieloletnią tradycję. Przedszkolaki oglądały stragany z owocami, warzywami, kwiatami, miodem, wikliną, narzędziami z metalu i z drewna, a także z ciepłymi ubraniami. Z ogromnym zainteresowaniem obserwowały sposób szatkowania kapusty, która w domu trafi do beczki. Było gwarno, tłoczno i wesoło. Można było zauważyć, że mieszkańcy na dobre przygotowują się do zimy.

Więcej…
 
Bezpieczny przedszkolak - spotkanie z policjantem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Teresa Zabuska   
wtorek, 09 października 2018 18:23

08 października gościliśmy w naszym przedszkolu pana policjanta Piotra Dmowskiego, który jest dzielnicowym w naszej gminie. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Dzieci przez chwilę mogły zamienić się w przechodniów i w samochody demonstrując właściwe zachowanie kierowców i pieszych w ruchu drogowym. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi. I zwrócił uwagę na bezpieczeństwo dzieci podczas prac w gospodarstwie. Pamiętajmy drodzy rodzice, aby zwracać szczególną uwagę na dzieci przy wszelkich pracach gospodarskich. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały przestróg i wskazówek pana policjanta.

Dziękujemy panu Piotrowi za ciekawe i pouczające spotkanie.

Więcej…
 
Sala Zabaw Maluch PDF Drukuj Email
Wpisany przez Teresa Zabuska   
niedziela, 07 października 2018 19:04

W piątkowy poranek dzieci z grupy Słoneczek i Muchomorków wybrały się na wycieczkę do Sali Zabaw Maluch w Siedlcach. Dzieci nie mogły się doczekać kiedy dotrą na miejsce aby oddać się szaleńczej zabawie. Niezwykła frajdą okazał się byk z rogami, na którego trzeba było się wdrapać. Nie zabrakło odważnych i chętnych by złapać byka za rogi. Dzieciaki z wielką chęcią znajdowały sobie zajęcie korzystając także z mini pojazdów, trampoliny, basenu z piłeczkami i wielu innych atrakcji, którym nie mogły się oprzeć. Ani na chwilę nie czuły się zmęczone i usiadły tylko na chwilkę by napić się soku.

Pobyt bardzo szybko dobiegł końca i nadszedł czas pożegnania się z tym magicznym i bajkowym miejscem. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciliśmy do przedszkola na upragniony obiad.

 

Więcej…
 
Kiszenie kapusty w grupie Słoneczek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Teresa Zabuska   
niedziela, 07 października 2018 19:02

„Mówią że do listopada
ukisić ją wypada
jak kiszę dziś wam powiem
aby była na zdrowie…”

Nasze Słoneczka już zabrały się do kiszenia mimo, że do listopada jeszcze trochę czasu… A trzeba było się napracować i przede wszystkim uważać na palce. Szczęśliwie kapusta się kisi pięknie poszatkowana i mocno ugnieciona.

 

Więcej…
 
Owocowy zawrót głowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magda Górecka   
niedziela, 07 października 2018 18:52

O tym, jak ważne dla naszego zdrowia jest spożywanie owoców wiedzą wszyscy. 4 października przedszkolaki z grupy Muchomorki zgromadziły w swojej sali różne owoce. Dzieci określały ich kształt, kolor, rozpoznawały owoce za pomocą dotyku, przy zawiązanych oczach.

Przedszkolaki kroiły owoce na kawałki oraz nadziewały na patyczki tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Przedszkolakom bardzo smakowała własnoręcznie przygotowana potrawa. Wykonanie szaszłyków sprawiło  dzieciom wiele satysfakcji i radości.

W tym dniu dzieci miały również okazję skosztować owocowych przetworów, takich jak: kompoty, soki, galaretka.

Więcej…
 
Dzień chłopaka w Maluszkach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Dudek   
środa, 03 października 2018 16:57

W piątek, 28 września dzieci z grupy I świętowały Dzień chłopka. Dla Maluszków była to pierwsza przedszkolna uroczystość. Tego dnia dziewczynki zaśpiewały chłopcom tradycyjne "sto lat" i wręczyły serduszka. Każdy przedszkolak otrzymał też upominek ufundowany przez Radę Rodziców. Po wielu próbach, udało się nam zrobić pamiątkowe zdjęcie!

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 92