Kontakt

 

Gminne Przedszkole w Mokobodach
ul. Wiatraczna 11
08-124 Mokobody
tel.:256411343 fax:256411314
przedszkole@mokobody.pl

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 
Ulti Clocks content
Start Aktualności
Aktualności


Dzień Pluszowego Misia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magda Górecka   
sobota, 24 listopada 2018 17:24

23 listopada do naszego przedszkola zawitały ulubione zabawki dzieci- misie, by wspólnie świętować Dzień Pluszowego Misia.  Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, konkursy. Przedszkolaki poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach, degustowały miód – przysmak misiów oraz wykonały prace plastyczne. Uroczystość zakończyliśmy tańcami przy misiowych przebojach.

Dziękujemy pani Natalii Byszewskiej za wykonanie pięknych dekoracji, które pozostały w przedszkolu i czekają na zdjęcie z każdym dzieckiem. Zachęcamy rodziców do wykonywania fotografii swoim pociechom.

 

 

Więcej…
 
Uroczyście, radośnie i w narodowych barwach. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Teresa Zabuska   
wtorek, 13 listopada 2018 12:33

11 listopada, biało – czerwone flagi powiewające przy szkołach, urzędach i naszych domach. To ważna data dla naszej Polski. W Mokobodach obchody stulecia odzyskania Niepodległości rozpoczęła  uroczysta msza sprawowana w intencji Ojczyzny, w której uczestniczyły również nasze przedszkolaki Słoneczka i Biedronki.

Po eucharystii  gimnazjaliści i dzieci przedszkolne wzięły udział w przepięknej akademii upamiętniającej to święto. Następnie wszyscy udaliśmy się pod Pomnik Zwycięstwa, aby tam oddać hołd tym, którzy walczyli w obronie naszego kraju oddając za niego swoje życie. Złożone zostały kwiaty przez poszczególne delegacje oraz wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski.

 

Więcej…
 
Uroczystość odzyskania Niepodległości w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Teresa Zabuska   
niedziela, 11 listopada 2018 10:09

09 listopada dzieci z grupy Biedronek i Słoneczek przygotowały dla całego przedszkola uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Przystrojone w biało- czerwone symbole narodowe zaprezentowały patriotyczny program artystyczny. Czcząc pamięć tamtych historycznych dni, wszyscy zaśpiewali Hymn Polski. Dzieci zaprezentowały część artystyczną upamiętniając tym samym trud i ofiarę polskich żołnierzy na rzecz wolności dla wszystkich Polaków. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków". Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach dzieci uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. A grupa Smerfów po apelu wybrała się z flagami pod pomnik oddać hołd poległym w obronie Ojczyzny i zapalić znicz.

 

Więcej…
 
Lekcja historii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Jaworska   
wtorek, 30 października 2018 18:05

25 października najstarsze grupy przedszkolaków uczestniczyły w pokazie grupy rekonstruktorów z Lublina. Ta żywa lekcja historii poświęcona była tematyce odzyskania niepodległości przez Polskę. W interaktywnym pokazie dzieci dowiedziały się kim byli zaborcy, kto sprawił że nasza ojczyzna zniknęła z mapy świata oraz jak wyglądali żołnierze, dzięki którym  po 123 latach Polska odzyskała wolność. Bardziej aktywni widzowie czynnie uczestniczyli w pokazie prezentując stroje i broń, a także demonstrowali żołnierską musztrę. Także dziewczyny zapisały się na kartach historii  jako sanitariuszki.

Z tej lekcji z pewnością dzieci zapamiętały bardzo dużo, dlatego oglądając naszą galerię zachęcamy do rozmowy i utrwalenia wiadomości.

 

Więcej…
 
Dzień Nowego Przedszkolaka - nadanie nazw grupom PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Dudek   
czwartek, 25 października 2018 18:15

24 października 2018 świętowaliśmy Dzień Nowego Przedszkolaka, czyli nadanie nazwy grupie I – Smerfy i grupie II – Pszczółki. Na uroczystość zaproszono p. dyrektor Izabelę Chojecką i p. wicedyrektor Grażynę Szacsznajder. Każda grupa zaprezentowała się w części artystycznej, po czym  dzieci złożyły uroczystą przysięgę. Panie dyrektor dotknięciem kredki i wręczeniem medali potwierdziły przyjęcie przedszkolaków w poczet Smerfów i Pszczółek. Na zakończenie był piękny i bardzo smaczny tort przygotowany przez Radę Rodziców.

Więcej…
 
Muchomorki witają nowe dzieci PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magda Górecka   
środa, 24 października 2018 17:21

Dnia 24 października w grupie Muchomorki odbyło się oficjalne przyjęcie dzieci, które w tym roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Na uroczystość zaprosiliśmy Panie Dyrektor, które obejrzały występ dzieci, a także miały okazję bliżej poznać swoich podopiecznych. Następnie Pani Dyrektor za pomocą "magicznego ołówka" dokonała włączenia dzieci do grona przedszkolaków. Tak ważna uroczystość nie mogła się obyć bez tortu-pięknego, czerwonego muchomora, który upiekła dla nas mama Lenki. 
Wszystkim dzieciom z grupy Muchomorki, a szczególnie tym najmłodszym życzymy wiele  uśmiechu na twarzy, radosnej zabawy z kolegami i sukcesów w odkrywaniu otaczającego świata.

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 92