Kontakt

 

Gminne Przedszkole w Mokobodach
ul. Wiatraczna 11
08-124 Mokobody
tel.:256411343 fax:256411314
przedszkole@mokobody.pl

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 
Ulti Clocks content
Start Aktualności
Aktualności


Wycieczka do fabryki Wedla PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Fic   
wtorek, 29 stycznia 2019 20:11

Dnia 14 grudnia grupa Biedronek pojechała na wycieczkę do Warszawy. Byliśmy w fabryce Wedla gdzie dzieci ozdabiały torcik wedlowski, poznały historię powstania manufaktury czekolady, odbyła się też degustacja czekolady do picia oraz była możliwość zakupu słodyczy. Na pamiątkę tej wizyty  dzieci otrzymały słodki upominek. Następnie udaliśmy się do fabryki bombek w Sulejówku, gdzie dzieci oglądały pokaz powstawania bombek, potem same malowały bombki wg swojego pomysłu. Pobyt w tej fabryce dostarczył dzieciom wielu emocji i radości, był nie zapomnianą przygodą. W drodze powrotnej nie zabrakło też wizyty w McDonaldzie. Wszyscy wróciliśmy szczęśliwi i zadowoleni.

 

 

Więcej…
 
Pani Zima czyta dzieciom PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Dudek   
środa, 23 stycznia 2019 17:09

Przyszła do nas Pani Zima, w bardzo długim płaszczu.

W kryształowych butach, lśniących w słońca blasku.

By zamrozić ziemię od morza do lasku.

23 stycznia Pani Zima czytała najmłodszym przedszkolakom z grupy Smerfów i Pszczółek wiersze o tematyce zimowej. Potem wspólnie rozmawialiśmy o zimie, bawiliśmy się z gościem, a na koniec była słodka niespodzianka. Dziękujemy p. Ilonie Bednarczyk z Gminnej Biblioteki Publicznej w Mokobodach, filia w Niwiskach za miłe spotkanie i promocję czytelnictwa wśród najmłodszych.

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Dudek   
poniedziałek, 21 stycznia 2019 14:16

21 stycznia 2019 w przedszkolu gościliśmy nasze Babcie i Dziadziusiów. Z okazji Ich święta dzieci wystawiły część artystyczną, śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze. Po każdym występie na małych artystów czekały brawa i owacje od wzruszonych seniorów, a na gości laurki i słodki poczęstunek. Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w przygotowaniu uroczystości oraz mamom za pyszne ciasta.

Więcej…
 
Sukces w konkursie plastycznym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Teresa Zabuska   
piątek, 18 stycznia 2019 14:35

 

Więcej…
 
Jasełka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Teresa Zabuska   
sobota, 29 grudnia 2018 20:44

...

 

Więcej…
 
Wycieczka do Warszawy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magda Górecka   
wtorek, 11 grudnia 2018 19:35

W poniedziałek 10 grudnia dzieci z grupy Słoneczek i Muchomorków odwiedziły Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści MuBaBaO w Konstancinie Jeziornej. W Muzeum dzieci spędziły czas bardzo aktywnie, uczestnicząc w różnych działaniach zaproponowanych przez pana Michała Malinowskiego-założyciela Muzeum, autora nowatorskich metod opowiadania, pedagoga, pisarza, kustosza i wielkiego podróżnika. W Muzeum dzieci wysłuchały ciekawych bajek. Pan Michał opowiada bajki pochodzące z różnych stron świata a robi to w tak niesamowity sposób, że dzieci chętnie brały w nich udział. Nietypową - jak na muzeum- rzeczą, była możliwość dotykania wszystkich eksponatów i gry na instrumentach afrykańskich. Dzieci były tym zachwycone. Oczywiście nie zabrakło zabawy z „bajkostworami”- czyli interaktywnymi, kolorowymi pufami i poduchami ogromnych wręcz rozmiarów, przedstawiającymi zwierzęta, przedmioty czy figury geometryczne. Dzieci wykorzystały je do szaleńczych zabaw, skakania czy też przytulania. Nie zabrakło też klocków MuBaBaO, dzieci tworzyły niesamowite budowle jak np. "samochody rosnące na drzewie" – kreatywność, wyobraźnia i przednia zabawa.

Po wizycie w Muzeum pojechaliśmy do Pijalni Czekolady Wedel…Mmmmm, ależ było pysznie…Po wypiciu słodkiej czekolady, każde dziecko oddało się artystycznej pracy polegającej na udekorowaniu czekoladą torcika wedlowskiego. Zmęczone, ale bardzo radosne i zadowolone wracały nasze Słoneczka i Muchomorki do domu.

[zawartość ukryta]

 

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 92